czwartek, 25 lipca 2013

Szybka notka dla zainteresowanych...Charlotte Bronte i jej siostry śpiące

Hejka

Do wszystkich fanek i fanów twórczości sióstr Bronte, ale i do wszystkich zainteresowanych. Od dłuższego czasu czekam, aż w księgarniach pojawi się książka o wspaniałym tytule Charlotte Bronte i jej siostry śpiące autorstwa Pana Eryka Ostrowskiego (wydawnictwo MG). Nie mogę się  już jej doczekać, odczytanie na nowo tej twórczości, a przede wszystkim odkrycie być może dotąd nieznanych informacji - sama nie wiem co przyniesie ta publikacja, ale mam na nią ochotę :)

W związku z książką dzisiaj w radiowej dwójce ma odbyć się audycja - rozmowa z autorem, zapowiadana interesująco - "Czy Charlotte Brontë stworzyła legendę o trzech piszących siostrach? Kto w rzeczywistości jest autorem "Wichrowych Wzgórz"? Czy Heathcliff i Katarzyna mogli istnieć naprawdę? " Audycja o 20:30.

Informacje : http://www.polskieradio.pl/8/195/Artykul/895928,Siostry-Bront%C3%AB-na-nowo-odczytane
Można również zajrzeć na stronę autora na fb.

6 komentarzy:

 1. MG to jeden z moich wydawniczych numerów jeden za te wszystkie książki sióstr Bronte :) Na razie czekam na "Jane Eyre. Autobiografię", tę książkę z pewnością też przeczytam, a póki co już czekam na audycję :)) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Audycja wydaje się ciekawa, ale nie jestem kompletnie w temacie :( Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja uwielbiam książki Bronte! Muszę, po prostu muszę zdobyć publikację pana Ostrowskiego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już mówię tysiące, setki tysięcy razy, od nie pamiętam kiedy, że przeczytam twórczość sióstr Bronte, a, jak na razie, ani żadnej nie przeczytałem, więc chyba nie ma sensu brać się za tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się - raczej nie ma sensu, zapewne w książce Pana Ostrowskiego pojawią się nawiązania do twórczości sióstr czy samej fabuły, poza tym bez wcześniejszej lektury nie masz swojej opinii o tych powieściach, zatem nie wiesz sam, czy twórczość sióstr cię interesuje :)

   Usuń