niedziela, 30 marca 2014

Skaczę ze szczęścia.... biografia Jane Austen !!!

Hej,

Muszę podzielić się z wami swym szczęściem. Może jeszcze nie wszyscy wiecie o nowej książce, która pojawiła się w księgarniach.
Jestem wielką wielbicielką pisarstwa sióstr Bronte oraz Jane Austen. To właśnie lektura Dumy i uprzedzenia czy Jane Eyre kilkanaście lat temu zaszczepiła we mnie miłość do książek i czytania. Zmieniły mój stosunek do literatury, otwierając przede mną wspaniałe światy. Gdy niedawno pojawiła się przepiękna, liryczna wręcz biografia Charlotte Bronte i jej sióstr autorstwa Eryka Ostrowskiego, byłam w siódmym niebie.
Jeszcze większa radość ogarnęła mnie, gdy przypadkiem na jednej ze stron w sieci znalazłam informację o premierze pierwszej (o ile mi wiadomo) polskiej biografii Jane Austen. To książka pt. Jane Austen i jej racjonalne romanse autorstwa pani Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej, która jest również autorką biografii sióstr Bronte znanej pod tytułem Na Plebanii w Haworth.
Dziwię się, że tak mało jest w sieci informacji o tej publikacji, myślę, że cieszy ona wielu czytelników i zwolenników twórczości Austen. Książkę już zamówiłam, w środę trafi w moje ręce. I dla niej zrobię wyjątek, z pewnością znajdę chwilkę na jej lekturę.

Mam nadzieję, że niektórych z Was ta wiadomość cieszy równie mocno jak mnie. Pozdrawiam.


7 komentarzy:

 1. Nie czytałam pierwszej książki, ale może kiedyś obydwie mi wpadną w ręce.
  O pierwszej czytałam wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ciekawa premiera wydawnicza. Chyba będę musiała przeprowadzić losowanie, by wybrać, które z kwietniowych nowości znajdą się na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że nie słyszałam o tej dobrej wiadomości. Cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do mnie książka w Polsce dotarła, teraz czekam, jak w okolicach weekendu majowego przywiezie mi ją przyjaciółka. Też sie ciesze na lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę wzmiankę o tej książce, autorkę "Na plebanii..." uważam za genialną biografkę, więc kupię na pewno. Dzięki za informację :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chętnie poznam tę biografię:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super. Cos dla mnie. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego wydawnictwa nie zabiegają zbytnio o prawa do wydawania takich zagranicznych książek w Polsce.Jest ich bardzo ddużo.

  OdpowiedzUsuń